Sort by
  • Atsuko Okatsuka: The Intruder

    ★★★½

  • Love, Lizzo

    ★★★★

  • Falling for Christmas

  • God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • Don't Worry Darling

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • After Ever Happy

    ½

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★½

  • Wedding Season

    ★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ½

  • Dangerous Liaisons

  • Bullet Train

  • Mr. Malcolm's List

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Corsage

    ★★★

  • Private Property

    ½

  • Crush

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Weekend Away

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Single Black Female

    ★★

  • Through My Window

    ½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The African Desperate

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Shattered

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • The Thing Inside Us

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • After We Fell

    ½

  • The Cursed

  • The Last Letter from Your Lover

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Cousins

    ★★★

  • Deadly Illusions

  • Trade Center

    ★★★½

  • Trust

  • Circle of Deception

    ★½

  • Me You Madness

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Amy Tan: Unintended Memoir

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ½

  • My Name Is Pauli Murray

    ★★★★½

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★½