• Promises

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • I Am Santa Claus

    ★★★

  • Anni da cane

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Catholic School

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Oasis: Knebworth 1996

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

  • Scenes from a Marriage

  • The Hidden Child

  • INU-OH

    ★★★½

  • Rhino

    ★★★

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★★

  • Lovely Boy

    ★★★½

  • Another World

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • America Latina

    ★★

  • Time Is Up

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • The Accusation

    ★★★½

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★

  • Freaks Out

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Old Henry

    ★★★

  • My Night

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Calcutta

    ★½

  • The Box

    ★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • The Den

    ★★½

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Peacock’s Paradise

    ½

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • True Things

    ★★½

  • Il buco

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Mondocane

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Becoming Led Zeppelin

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Atlantide

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Django & Django

    ★★★½

  • Semiotic Plastic

  • Life Of Crime 1984-2020

    ★★★★

  • Full Time

    ★★★½

  • Full Moon

  • Karmalink

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★★

  • Promises

    ★★½

  • Dusk Stone

    ★★★

  • All Star - Ritorno al cinema

  • Candyman

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Come un gatto in tangenziale - Ritorno a Coccia di Morto

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½