Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alligator

Alligator

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood & Gold

Blood & Gold

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
02
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Air

Air

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Core

The Core

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
From Hell

From Hell

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Needle

Needle

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tsunambee

Tsunambee

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry