Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
Edit this entry  
14
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
30
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bound

Bound

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nirvana : Live at the Paramount

Nirvana : Live at the Paramount

2011
×
Edit this entry  
21
Nirvana Live At The Paradiso

Nirvana Live At The Paradiso

1991
×
Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Missing 411: The Hunted

Missing 411: The Hunted

2019
×
Edit this entry  
10
Missing 411

Missing 411

2017
×
Edit this entry  
04
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
California Split

California Split

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
30
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry