• Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Decline

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Who Killed Little Gregory?

    ★★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★

  • The Family

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Great Hack

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • The Innocent Man

  • Twisted Pair

    ★½

  • Apostle

    ★½

  • mid90s

    ★★

  • Free Solo

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • May the Devil Take You

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • The Fireflies Are Gone

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★½

  • Climax

    ★★★½

  • Evil Genius

    ★★★½

  • Behind the Curve

    ★★★

  • The Rachel Divide

    ★★½

  • Wild Wild Country

  • Alt-Right: Age of Rage

    ★★½

  • Billy Graham: An Extraordinary Journey

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Waco

    ★★½

  • Blaze

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Primas

    ★★½

  • The Hidden River

    ★★½

  • Marshall

    ★★

  • Voyeur

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • One of Us

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★½