• Malignant

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Spenser Confidential

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Ne Zha

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★