Sort by

Daniel has logged 18 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mist

The Mist

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry