Sort by

Daniel has logged 138 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry