Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Altered States

Altered States

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry