Lois has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gagarine

Gagarine

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hope Frozen

Hope Frozen

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Herself

Herself

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hungover Games

The Hungover Games

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titus

Titus

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V

V

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry