• The Phantom of the Open

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Cinderella

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★½

  • Sweetheart

  • Murder Among the Mormons

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • It's a Sin

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • The Serpent

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Sock Six

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Delia Derbyshire: The Myths And Legendary Tapes

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • Whose Vote Counts, Explained

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Athlete A

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • 22. Anna Matthews

    ★★★★½

  • I May Destroy You

  • One Man and His Shoes

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Gagarine

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★