• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • The Rescue

  • The Survivor

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Lo invisible

  • Dionne Warwick: Don't Make Me Over

  • Earwig

  • The Devil's Drivers

  • Attica

  • Saloum

  • Zalava

  • Becoming Cousteau

  • Three Minutes - A Lengthening

  • Wash My Soul in the River's Flow

  • Palazzo Di Cozzo

    ★★★

  • Lone Wolf

  • You and Me, Before and After

  • Love, Dad

  • Ride the Eagle

  • Gump – pes, který naučil lidi žít

  • Pig

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Nitram

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The Tsugua Diaries

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Futura

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Playground

  • Val

    ★★½

  • Train Again

  • Annette

    ★★½

  • Queen of Glory

    ★★★

  • No Straight Lines: The Rise of Queer Comics

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Four Roads

  • Fanny: The Right to Rock

  • Set!

    ★★★

  • Come Back Anytime

    ★★★½

  • The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

  • Nobody

    ★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★

  • Rock Bottom Riser

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Azor

  • I'm Your Man

  • What Do We See When We Look at the Sky?

  • The Girl and the Spider

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★

  • The Scary of Sixty-First

  • Language Lessons

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★½

  • Earthearthearth

  • Life in a Day 2020

  • Judas and the Black Messiah

  • Coming Home in the Dark

  • All Light, Everywhere

  • Users

  • El Planeta

  • Searchers

  • Try Harder!

  • Playing with Sharks

  • Knocking

  • Mother Schmuckers

  • How It Ends