Sort by

loney has logged 153 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ring

Ring

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maestro

Maestro

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry