Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Che: Part Two

Che: Part Two

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★½
Edit this entry  
19
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
15
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Deceased

The Deceased

1965
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Stoned

Stoned

2005
×
★★★
Edit this entry  
04
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★½
Edit this entry  
02
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
12
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cazuza: Time Doesn't Stop

Cazuza: Time Doesn't Stop

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hype!

Hype!

1996
×
★★★
Edit this entry  
31
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Singles

Singles

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★
Edit this entry