Sort by

London has logged 396 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rink

The Rink

1916
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
When We Were Kings

When We Were Kings

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians

Guardians

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Unhealer

The Unhealer

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Warriors of Virtue

Warriors of Virtue

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unleashed

Unleashed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
You Never Can Tell

You Never Can Tell

1951
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Airheads

Airheads

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Duel

Duel

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hip Hop Nutcracker

The Hip Hop Nutcracker

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry