Sort by

London has logged 437 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fortress

Fortress

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Chatterbox!

Chatterbox!

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beware! The Blob

Beware! The Blob

1972
×
Read the review Edit this entry  
17
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry