London has logged 99 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jekyll & Hyde: The Musical

Jekyll & Hyde: The Musical

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fiancés of Macdonald Bridge

The Fiancés of Macdonald Bridge

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Doll 2

The Doll 2

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Doll

The Doll

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
The Life of the World to Come

The Life of the World to Come

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Jack

Black Jack

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carved

Carved

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Rizzle

The Rizzle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daphne & Velma

Daphne & Velma

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Black Room

The Black Room

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Animal World

Animal World

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eragon

Eragon

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
A Fall from Grace

A Fall from Grace

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Dolittle

Dolittle

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Project ISISX

Project ISISX

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kick-Heart

Kick-Heart

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cross Road

Cross Road

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cats' Gathering

Cats' Gathering

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Someone's Gaze

Someone's Gaze

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Voices of a Distant Star

Voices of a Distant Star

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

LEGO Scooby-Doo! Blowout Beach Bash

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pervert's Guide to Ideology

The Pervert's Guide to Ideology

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Žižek!

Žižek!

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry