Sort by

London has logged 897 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Walk Home

The Walk Home

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Man 2020

Man 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Man

Man

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Devilman - Volume 3: Devilman Apocalypse

Devilman - Volume 3: Devilman Apocalypse

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Devilman - Volume 2: Demon Bird

Devilman - Volume 2: Demon Bird

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Talvar

Talvar

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie: Princess Adventure

Barbie: Princess Adventure

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Devilman - Volume 1: The Birth

Devilman - Volume 1: The Birth

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pooka Lives!

Pooka Lives!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cipher

Cipher

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry