Sort by

Tim has logged 34 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
People Like Us

People Like Us

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
Savages

Savages

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
People Like Us

People Like Us

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Revenge

Revenge

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Watch

The Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Wild Bill

Wild Bill

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Pusher

Pusher

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hit & Run

Hit & Run

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Good Vibrations

Good Vibrations

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Sweeney

The Sweeney

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★
Edit this entry