Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Migration

Migration

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Echo

Echo

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
26
Click & Collect

Click & Collect

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry