• Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Holiday on Mars

    ½

  • Rose Island

    ★½

  • The Undoing

    ★★

  • Lockdown all'italiana

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Genus Pan

    ★★★½

  • In Between Dying

    ★★★

  • The Predators

    ★★

  • New Order

    ★★½

  • Hopper/Welles

    ★★★½

  • The Best is Yet to Come

    ★★★

  • Notturno

    ★★½

  • Laila in Haifa

    ★½

  • Omelia Contadina

  • War and Peace

    ★★★★

  • Salvatore: Shoemaker of Dreams

    ★★★

  • Fiori, Fiori, Fiori!

    ★★★

  • Assandira

    ★★★½

  • Zanka Contact

    ★½

  • Sportin' Life

    ★★★

  • Miss Marx

    ★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Whaler Boy

    ★★★

  • Saint-Narcisse

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★½

  • Lovers

    ★½

  • Night in Paradise

    ★★½

  • The Eagles of Carthage

  • The Book of Vision

    ★★

  • The Ties

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Conference

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

  • Under the Riccione Sun

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★½

  • Visit

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Apples

  • Bad Tales

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The House of Love

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • I Hate Summer

    ★★½

  • Me contro Te: Il film - La vendetta del Signor S

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Fall