Reader has logged 34 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jersey Girl

Jersey Girl

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red State

Red State

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry