Sort by

Logan has logged 47 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Read the review Edit this entry  
31
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Read the review Edit this entry  
31
For the Birds

For the Birds

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Making 'Toy Story'

Making 'Toy Story'

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
Brothers

Brothers

2015
×
Edit this entry  
24
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boss Level

Boss Level

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry  
17
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
Edit this entry  
16
LEGO Batman vs. Superman 2: Dawn of Just Desserts

LEGO Batman vs. Superman 2: Dawn of Just Desserts

2015
×
Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★½
Edit this entry  
15
My Dad's on Death Row

My Dad's on Death Row

2016
×
Edit this entry  
14
Rooney

Rooney

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Predator 2

Predator 2

1990
×
Edit this entry  
10
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
Edit this entry  
10
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
Edit this entry  
10
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
Edit this entry  
10
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
Edit this entry  
10
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★½
Edit this entry  
09
Troy Deeney: Where's My History?

Troy Deeney: Where's My History?

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Factory Talk

Factory Talk

2020
×
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fly

The Fly

1980
×
Edit this entry  
07
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love Island

Love Island

2014
×
Read the review Edit this entry