• Drive My Car

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Ice Road

  • Luca

    ★★★★½

  • Far From the Tree

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Naked Singularity

  • Thunder Force

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Us Again

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Cherry

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Nian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • Cryptozoo

    ★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • Locked Down

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½