Sort by

Logan has logged 64 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coneheads

Coneheads

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
32-Rbit

32-Rbit

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Cerulia

Cerulia

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Barbie

Black Barbie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Battle of San Romano

The Battle of San Romano

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry