Sort by

Logan has logged 148 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Smurfs: The Lost Village

Smurfs: The Lost Village

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
9/11

9/11

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Boss

The Boss

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Boy

Boy

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry