Logan has logged 1,236 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Outlaw: Gangster VIP

Outlaw: Gangster VIP

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
29
Master of the Flying Guillotine

Master of the Flying Guillotine

1976
×
★★★½
Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★
Edit this entry  
28
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★
Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★
Edit this entry  
27
Easy Street

Easy Street

1917
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★½
Edit this entry  
26
One-Armed Boxer

One-Armed Boxer

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
Edit this entry  
26
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cemetery Without Crosses

Cemetery Without Crosses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killer Constable

Killer Constable

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Impossible Voyage

The Impossible Voyage

1904
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cameraman's Revenge

The Cameraman's Revenge

1912
×
★★★★
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Human Figure in Motion

Human Figure in Motion

1884
×
Edit this entry  
24
Dickson Experimental Sound Film

Dickson Experimental Sound Film

1894
×
Edit this entry  
24
Blacksmith Scene

Blacksmith Scene

1893
×
Edit this entry  
24
Newark Athlete

Newark Athlete

1891
×
Edit this entry  
24
Monkeyshines, No. 1

Monkeyshines, No. 1

1890
×
Edit this entry  
24
Leisurely Pedestrians, Open Topped Buses and Hansom Cabs with Trotting Horses

Leisurely Pedestrians, Open Topped Buses and Hansom Cabs with Trotting Horses

1889
×
Edit this entry  
24
Child Bringing Bouquet to Woman

Child Bringing Bouquet to Woman

1886
×
Edit this entry  
24
L'homme machine

L'homme machine

1885
×
Edit this entry  
24
Buffalo Running

Buffalo Running

1883
×
Edit this entry  
24
Athlete Swinging a Pick

Athlete Swinging a Pick

1881
×
Edit this entry  
24
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
24
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
Edit this entry  
23
Rebirth of Mothra III

Rebirth of Mothra III

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Rebirth of Mothra II

Rebirth of Mothra II

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Faust

Faust

1926
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crash

Crash

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Gunfighter

The Gunfighter

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★
Edit this entry  
20
Rebirth of Mothra

Rebirth of Mothra

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Election

Election

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Disciples of the 36th Chamber

Disciples of the 36th Chamber

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry