Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
May December

May December

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Retribution

Retribution

2023
×
Edit this entry  
24
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Edit this entry  
15
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★
Edit this entry  
13
Chris Fleming: Hell

Chris Fleming: Hell

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Big Shark

Big Shark

2023
×
Edit this entry  
10
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Edit this entry  
07
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry  
05
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Strays

Strays

2023
×
Edit this entry  
31
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★½
Edit this entry  
17
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★
Edit this entry  
10
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★
Edit this entry  
05
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★
Edit this entry  
03
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
Edit this entry  
01
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Edit this entry  
23
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★
Edit this entry  
22
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★
Edit this entry  
11
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
Edit this entry  
08
The Nun II

The Nun II

2023
×
★½
Edit this entry  
05
Nimona

Nimona

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★½
Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
26
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Edit this entry  
14
Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★
Edit this entry