Logan Keefe has logged 238 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Two & Two

Two & Two

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Monkey

My Monkey

2021
×
Read prior review Edit this entry  
09
Ein's Summer Vacation

Ein's Summer Vacation

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stutterer

Stutterer

2015
×
Edit this entry  
26
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
My Monkey

My Monkey

2021
×
Read prior review Edit this entry  
17
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
Read the review Edit this entry  
30
Respect

Respect

2021
×
Read the review Edit this entry