• Frank & Emmet

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • The Card Counter

  • Vacation Friends

    ½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Universe Blinks

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Law Fraud

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Tour

  • Coming 2 America

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Cherry

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • My Monkey

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Celebrating America

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • Safety

    ★½

  • The Midnight Sky

    ½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • The Prom

  • The Disney Holiday Singalong

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Night of Thieves

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★