Sort by

claire has logged 139 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Table 19

Table 19

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry