Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
Edit this entry  
03
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
26
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Insidious

Insidious

2010
×
★½
Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Oldboy

Oldboy

2003
×
Edit this entry  
08
Our Father

Our Father

2022
×
Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
17
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Attack of the Killer Donuts

Attack of the Killer Donuts

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratpocalypse

Ratpocalypse

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful People

Beautiful People

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tau

Tau

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
17
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry