Sort by

SlashinFinalBoy has logged 29 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Copycat

Copycat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Species: The Awakening

Species: The Awakening

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Rush Week

Rush Week

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jason X

Jason X

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Species III

Species III

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bates Motel

Bates Motel

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sick

Sick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Species II

Species II

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tunnel

The Tunnel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry