Sort by

SlashinFinalBoy has logged 369 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It Lives Inside

It Lives Inside

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Quicksand

Quicksand

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Influencer

Influencer

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside

Inside

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night 3: Better Watch Out!

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

Mighty Morphin Power Rangers: Alpha's Magical Christmas

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
P2

P2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sacrifice Game

The Sacrifice Game

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Children

The Children

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phantoms

Phantoms

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry