Sort by

Troy L has logged 729 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slither

Slither

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
God of War

God of War

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miracle at St. Anna

Miracle at St. Anna

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Low Down Dirty Shame

A Low Down Dirty Shame

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Awake

Dead Awake

2016
×
Edit this entry  
17
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Too Deep

In Too Deep

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Madea's Witness Protection

Madea's Witness Protection

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Christmas

Red Christmas

2016
×
Edit this entry  
12
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Shaft

Shaft

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Edit this entry  
04
Hook

Hook

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vampire in Brooklyn

Vampire in Brooklyn

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★★★
Edit this entry  
29
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Edit this entry  
29
1408

1408

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Bessie

Bessie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1922

1922

2017
×
★★★½
Edit this entry