Sort by

Ethan ☔️ has logged 39 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Wanda

Wanda

1970
×
Edit this entry  
28
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Women Talking

Women Talking

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Streetwise

Streetwise

1984
×
Edit this entry  
24
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Read prior review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Nowhere

Nowhere

1997
×
Edit this entry  
21
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eight Men Out

Eight Men Out

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sparrow

Sparrow

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★
Edit this entry  
21
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Holes

Holes

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
January

January

2021
×
Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Price We Pay

The Price We Pay

2022
×
Edit this entry  
05
The Post

The Post

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
When a Woman Ascends the Stairs

When a Woman Ascends the Stairs

1960
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kompromat

Kompromat

2022
×
Edit this entry  
03
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry