Andrei has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1941
×
Read prior review Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
Edit this entry  
19
The Junky's Christmas

The Junky's Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Good Night, Dear

Good Night, Dear

1968
×
Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Monkey Drummer

Monkey Drummer

2000
×
Edit this entry  
03
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
Edit this entry  
21
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Enter the Anime

Enter the Anime

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Occult

Occult

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Craig's Pathetic Freakout

Craig's Pathetic Freakout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
Edit this entry  
06
Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

Umshini Wam (Bring Me My Machine Gun)

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
03
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry