Sort by

Andrei has logged 194 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Trophy Hunter

Trophy Hunter

2012
×
Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Duck Duck

Duck Duck

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Ear

The Ear

1970
×
Read the review Edit this entry  
21
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
George & A.J.

George & A.J.

2009
×
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Huh?

Huh?

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1941
×
Read prior review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
Read the review Edit this entry  
13
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Tweet

Tweet

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Voltige

Voltige

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Tweet

Tweet

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Division of Gravity

The Division of Gravity

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Uninterrupted

Uninterrupted

2012
×
Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fiente

Fiente

2016
×
Edit this entry  
25
Paul Tomkowicz: Street Railway Switchman

Paul Tomkowicz: Street Railway Switchman

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Exhibition

The Last Exhibition

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
The First Exhibition

The First Exhibition

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Head with Hammer

Head with Hammer

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Synchromy

Synchromy

1971
×
Edit this entry  
28
Rain

Rain

1929
×
Edit this entry  
22
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
Read the review Edit this entry  
22
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Film

Red Film

2019
×
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Paris 9/19

Paris 9/19

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Magic Portal

The Magic Portal

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pearl

Pearl

2016
×
Edit this entry  
04
Help

Help

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Boog and Elliot's Midnight Bun Run

Boog and Elliot's Midnight Bun Run

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Skeleton Dance

The Skeleton Dance

1929
×
Read the review Edit this entry  
26
Nightwing and Robin

Nightwing and Robin

2015
×
Edit this entry  
26
Our Valley

Our Valley

2010
×
Edit this entry  
20
Telephones

Telephones

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Very Nice, Very Nice

Very Nice, Very Nice

1961
×
Read the review Edit this entry  
17
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Edit this entry