Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dual

Dual

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Great Choice

Great Choice

2017
×
Edit this entry  
15
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Dashcam

Dashcam

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inspiration

Inspiration

1949
×
Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Making 1899

Making 1899

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heck

Heck

2020
×
Edit this entry  
11
We Forgot to Break Up

We Forgot to Break Up

2017
×
Edit this entry  
05
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
Edit this entry  
26
Saw

Saw

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry