Sort by

Loaft King has logged 371 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Photograph

The Photograph

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wander

Wander

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Papillon

Papillon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shame

Shame

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry