Sort by

Lauren has logged 43 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Are We Not Cats

Are We Not Cats

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kimi

Kimi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Superhost

Superhost

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry