• The Green Knight

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Boss Level

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Locked Down

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Run

    ★★½

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Capone

    ★★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Devs

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • My Soul to Keep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Synchronic

    ★★★★