Sort by

Late Movie Reviews has logged 40 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Antim: The Final Truth

Antim: The Final Truth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Julia

Julia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
India Sweets and Spices

India Sweets and Spices

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Truffle Hunters

The Truffle Hunters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greedy Humpty Dumpty

Greedy Humpty Dumpty

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
LMR

LMR

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Journey with Jesus

Journey with Jesus

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Is Love Is Love

Love Is Love Is Love

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Sabina - Tortured for Christ, the Nazi Years

Sabina - Tortured for Christ, the Nazi Years

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Trammel

Trammel

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Outlaw Josey Wales

The Outlaw Josey Wales

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry