Sort by
  • You People

    ★★★

  • Your Christmas Or Mine?

    ★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★

  • The Noel Diary

    ★★★½

  • The People We Hate at the Wedding

    ½

  • Falling for Christmas

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • About Fate

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • That's Amor

    ½

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

    ★★½

  • First Love

    ★★

  • A Perfect Pairing

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Taming of the Shrewd

    ★★

  • Without Saying Goodbye

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Love Tactics

    ★★½

  • Rooney

    ★★★★

  • Into the Wind

    ★★½

  • Through My Window

    ★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Home Team

    ★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ★★

  • Save the Cinema

    ★★★½

  • Brazen

    ★½

  • Four to Dinner

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

  • 1000 Miles From Christmas

    ★★½

  • A California Christmas: City Lights

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • A Christmas Miracle for Daisy

    ★★★½

  • A Christmas Number One

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • A Kindhearted Christmas

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • One Shot

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Stuck Together

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Sounds Like Love

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★★

  • A Perfect Fit

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Good on Paper

  • Luca

    ★★★★½

  • Dancing Queens

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Just Say Yes

    ½

  • A Week Away

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Crazy About Her

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★