Sort by

Lizy has logged 91 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
23
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Non-Transferable

Non-Transferable

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Case of the Gilded Lily

The Case of the Gilded Lily

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Craig Ferguson: Tickle Fight

Craig Ferguson: Tickle Fight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Some Kind of Wonderful

Some Kind of Wonderful

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Ro.Go.Pa.G.

Ro.Go.Pa.G.

1963
×
Read the review Edit this entry  
13
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Russell Howard: Right Here Right Now

Russell Howard: Right Here Right Now

2011
×
Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
Read the review Edit this entry  
10
Russell Howard Live: Dingledodies

Russell Howard Live: Dingledodies

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mitch Hedberg: Mitch All Together

Mitch Hedberg: Mitch All Together

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Comedy Central Presents: Mitch Hedberg

Comedy Central Presents: Mitch Hedberg

1999
×
★★★★
Edit this entry  
10
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hit the Road, Nonna

Hit the Road, Nonna

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ossessione

Ossessione

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Russell Howard: Wonderbox

Russell Howard: Wonderbox

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack Whitehall: Live

Jack Whitehall: Live

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cabiria

Cabiria

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry