• The Bob's Burgers Movie

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • House of Gucci

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Marksman

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Tenet

  • Last and First Men

  • Undine

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Terminator: Dark Fate

  • I'm No Longer Here

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

  • The Poison Rose

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

  • Us

  • Captain Marvel

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Skyscraper

  • Best F(r)iends: Volume 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Border

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Liz and the Blue Bird

  • K9

  • ¡Las Sandinistas!

  • Ready Player One

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • The Commuter

  • Bleeding Steel

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • New Town Utopia

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Apostasy

  • Best F(r)iends: Volume 1

  • The Square

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Night Is Short, Walk on Girl

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★★

  • Deidra & Laney Rob a Train

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero