• Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • Jules and Dolores

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Pixels

    ★★★★★

  • Blended

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Grown Ups 2

    ★★★★★

  • Jack and Jill

    ½

  • Detachment

    ★★★★★

  • Just Go with It

    ★★★★★

  • Margin Call

    ★★★★★

  • Inside Job

    ★★★★★

  • Wall Street: Money Never Sleeps

    ★★★★

  • Grown Ups

    ★★★★★

  • Funny People

    ★★★★★

  • Bedtime Stories

    ★★★★★

  • You Don't Mess with the Zohan

    ★★★★★

  • I Now Pronounce You Chuck & Larry

    ★★★

  • Reign Over Me

    ★★★★★

  • Click

    ★★★★★

  • The Longest Yard

    ★★★★★

  • Spanglish

    ★★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★★★

  • Anger Management

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • Mr. Deeds

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Big Daddy

    ★★★★★

  • The Waterboy

    ★★★★★

  • The Wedding Singer

    ★★★★★

  • Happy Gilmore

    ★★★★★

  • Billy Madison

    ★★★★★

  • Glengarry Glen Ross

    ★★★★★

  • Wall Street

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • Serpico

    ★★★★★

  • Blind Beast

    ★★★★★