Sort by

𝔬𝔩𝖎𝔳𝖎𝔞 has logged 33 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Louis Theroux: Savile

Louis Theroux: Savile

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Colette

Colette

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry