• My Cherry Pie

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Geeta

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★½

  • Fanny: The Right to Rock

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Long Story Short

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Rhys Nicholson: Live at the Athenaeum

    ★★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Tim Minchin: Apart Together Live From Sydney

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Brazen Hussies

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Boy Behind the Door

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • I Blame Society

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Scare Me

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★