Sort by

liv has logged 26 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★
Edit this entry  
30
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read prior review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★
Edit this entry  
29
High School Musical

High School Musical

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry